Tuczępy poczekają na wójta

Data publikacji: 27.04.2021 08:22 / Data aktualizacji: 27.04.2021 18:46
Autor: Katarzyna Podraza , Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

13 czerwca odbędą się przedterminowe wybory wójta gminy Tuczępy. Pierwotnie głosowanie było zaplanowane na 25 kwietnia, potem przesunięto je na 9 maja.

„Decyzję o zmianie terminu wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach na 13 czerwca podjął premier Mateusz Morawiecki” - poinformował po południu na Twitterze rzecznik rządu, Piotr Müller.

„Główny Inspektor Sanitarny, ze względu na sytuację epidemiczną, wydał opinię wskazującą na zasadność przesunięcia daty wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach. PKW nie zgłosiła zastrzeżeń. W związku z tym premier podjął decyzję o zmianie terminu na 13 czerwca” - napisał na Twitterze rzecznik rządu.

O fotel wójta Tuczęp będzie ubiegać się czworo kandydatów: Marek Marszałek, który został powołany przez premiera do pełnienia obowiązków wójta. Wystartuje z własnego komitetu „Wyborców Marka Marszałka”.

Jego rywalem będzie Andrzej Kruzel, były starosta staszowski wspierany przez Komitet Wyborczy „Wspólny Samorząd Tuczępy”. Z kolei kandydatką komitetu wyborczego „Razem Dla Gminy Tuczępy” będzie Klaudia Pałka, przewodnicząca rady gminy. Kandydatem komitetu wyborczego „Blisko Ludzi” będzie Jacek Wilk z Wierzbicy, przewodniczący rady gminy w kadencji 2014-2018, obecnie również zasiadający w radzie.

Reklama