Tuczępy z finansowym wsparciem

Data publikacji: 16.06.2021 18:30
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.06.2021. Tuczępy. Wręczenie czeków na realizację zadań na terenie gminy. Na zdjęciu (od lewej): Marek Marszałek - p.o. wójta gminy Tuczępy, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

16.06.2021. Tuczępy. Wręczenie czeków na realizację zadań na terenie gminy. Na zdjęciu (od lewej): Marek Marszałek - p.o. wójta gminy Tuczępy, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Wodociąg, oczyszczalnia ścieków oraz drogi wewnętrzne w gminie Tuczępy zostaną zmodernizowane. Symboliczne czeki na realizację zadań wręczył dzisiaj Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski na ręce Marka Marszałka, p.o. wójta gminy Tuczępy.

- Pieniądze, które pozyskała gmina, pochodzą z puli środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa, jakie rząd premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczył dla samorządów - poinformował Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. - Obietnice nie są bez pokrycia. Tutaj akurat mamy człowieka, który realizuje to, co mówi. To przeszło pół miliona złotych, łącznie przekazane na te inwestycje, a to dopiero początek. Gratuluję precyzji działania i życzę dalszych sukcesów - powiedział.   

Marek Marszałek informuje, że to bardzo ważne zadania. Znaczna część tych urządzeń już od dawna wymagała wymiany, a widmo awarii wisiało w powietrzu. To był „ostatni dzwonek” by zadziałać.  

- Oczyszczalnia funkcjonuje już 10 lat. Obawialiśmy się sytuacji w której te urządzenia zaczną się psuć. Modernizacja spowoduje, że nie będziemy musieli obawiać się o jutro. Ma to także swój wymiar ekologiczny. Zacznie spełniać kryteria ekologiczne. Urządzenia wodociągowe także mamy już wysłużone. Bardzo ważnym czynnikiem jest ustabilizowanie ciśnień w tym wodociągu, co wpłynie na ograniczenie awarii, usterek - mówił. 

Podziękował premierowi oraz wyraził wdzięczność za wsparcie ze strony świętokrzyskich parlamentarzystów, przede wszystkim posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, wojewody Zbigniewa Koniusza oraz marszałka Andrzeja Bętkowskiego.

16.06.2021. Tuczępy. Wręczenie czeków na realizację zadań na terenie gminy. Na zdjęciu (od lewej): Marek Marszałek - p.o. wójta gminy Tuczępy, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyskiFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama