Turyści uwielbiają kieleckie atrakcje

Data publikacji: 28.01.2021 12:02
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2019 Kielce. Kadzielnia. Budowa ścieżki dydaktycznej

28.05.2019 Kielce. Kadzielnia. Budowa ścieżki dydaktycznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mimo pandemii niektóre obiekty należące do Geoparku Kielce cieszyły się w ubiegłym roku bardzo dużym zainteresowaniem turystów. Były to przede wszystkim atrakcje plenerowe.

Rekordową liczbę odwiedzin, bo 217 tysięcy osób zanotował rezerwat Kadzielnia. 

- Był prawdziwym hitem - poinformował Michał Poros, kierownik Centrum Geoedukacji w Geoparku. Przede wszystkim obiekty plenerowe zadecydowały o tym, że rok 2020 zakończyliśmy z całkiem niezłym wynikiem blisko 327 tysięcy odwiedzających - zaznaczył.

Dane pochodzą z monitoringu. 

Michał Poros zwrócił uwagę, że widać zainteresowanie turystyką przyrodniczą, plenerową. Na pewno przyczyniła się również do tego pandemia.  

- Widać było potrzebę wyjścia w teren i korzystania z tych zasobów, którymi Kielce się wyróżniają, czyli zasobów związanych z dziedzictwem naturalnym - mówi.

Poza Kadzielnią dużym zainteresowaniem cieszyły się również rezerwaty Wietrznia, Ślichowice i oczywiście Ogród Botaniczny, który od maja do października odwiedziło ponad 30 tys. osób.

Najbardziej na skutek pandemii, podobnie jak w całym kraju ucierpiały obiekty zamknięte, które czasowo były niedostępne dla zwiedzających. Należały do nich np. Centrum Geoedukacji i amfiteatr Kadzielnia. 

Michał Poros przypomina, że mamy najwięcej w kraju rezerwatów geologicznych na terenie miasta. Umożliwiają one różnorodne korzystanie z zasobów przyrody. Począwszy od rekreacji, a skończywszy na sporcie.

Reklama