Turyści zachwyceni futurystyczną wystawą w Centrum Geoedukacji

Data publikacji: 01.08.2020 15:29
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Centrum Geoedukacji

Kielce. Centrum Geoedukacji
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Centrum Geoedukacji na kieleckiej Wietrzni od soboty otwarte jest również w weekendy. W związku z pandemią, od połowy maja instytucja była czynna od wtorku do piątku.

Główną atrakcją jest ekspozycja stała, zaaranżowana w formie futurystycznej stacji badawczej. Znajdują się w niej m.in. wykonane w nowoczesny sposób animacje. Dostarczają one ciekawej wiedzy na temat naszej geologicznej przeszłości. Warto również zwiedzić wystawę czasową, gdzie można zobaczyć skalne obrazy w formie naturalnych kamieni.

Andżelika Rosińska przyjechała do Kielc z Łodzi, wraz z dziećmi - Kasią i Szymonem. Wszyscy byli zachwyceni wystawą, choć żałowali, że nie można było dotykać ekranów, nieczynne było również kino 5D.

- Na pewno tu wrócimy, kiedy wszystkie atrakcje będą udostępnione. To fantastyczne miejsce - mówiła pani Andżelika. Kasia i Szymon dodawali, że najbardziej podobały im się ryby, skamieliny i wirtualna jaskinia.

Bożena i Zbigniew Turalscy również przyjechali do Kielc z Łodzi. Jak zgodnie przyznali, nie widzieli jeszcze takiej wystawy, która w tak realistyczny sposób przedstawia powstanie świata.

- To jest coś niesamowitego, pierwszy raz coś takiego w życiu widziałem. Dopiero tu można się przekonać jak powstawał świat. Bardzo mnie to zaciekawiło. Dowiedzieliśmy się np. jak powstał kamień. Teraz mamy wyobrażenie - mówił pan Zbigniew.

Centrum Geoedukacji na kieleckiej Wietrzni będzie czynne w soboty i niedziele w godzinach od 11.00 do 17.00. Ostatnie wejście będzie możliwe o 16.00. Na stronie internetowej geopark-kielce.pl można zarezerwować bilety.

Cały czas dla zwiedzających są otwarte również inne atrakcje administrowane przez Geopark Kielce, czyli rezerwaty Wietrznia i Ślichowice, Park Kadzielnia oraz ogród botaniczny.

Reklama