Tutaj można oddać i wziąć. Magazyn dobra w Kazimierzy

Data publikacji: 16.09.2020 18:59
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.09.2020. Kazimierza Wielka. Magazyn pomocy rzeczowej

16.09.2020. Kazimierza Wielka. Magazyn pomocy rzeczowej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W Kazimierzy Wielkiej powstał pierwszy w powiecie magazyn pomocy rzeczowej. Można w nim znaleźć niemal wszystko: od ubrań, zabawek, butów po sprzęt AGD - mówią członkowie Stowarzyszenia Widzieć Dobro, założyciele punktu.

Pomysłodawczynią „magazynu dobra” jest Jolanta Siudak. Jak podkreśliła, powstał on z myślą o osobach najbardziej potrzebujących, będących w trudnej sytuacji materialnej. Dodała, że są tam rzeczy zarówno nowe, jak i te z odzysku, używane, ale w dobrym stanie.

- Osoby potrzebujące mogą przyjść i zabrać coś, co uznają za przydatne, ale można też przynieść rzeczy, wymienić je na inne - powiedziała.

Julita Jesionka przypomniała, że stowarzyszenie powstało w ubiegłym roku. Ma za zadanie dostrzegać trudności ludzi skrzywdzonych przez los, pomagać w ich przezwyciężeniu.

- Staramy się to robić, jak najlepiej umiemy. Na terenie powiatu pomogliśmy już wielu osobom. Jestem pewna, że magazyn będzie takim zaczątkiem nowego rozdziału pracy naszego stowarzyszenia - zaznaczyła.

- Magazyn ma pełnić rolę nie tylko pomocową, ale i edukacyjną, wspierającą środowisko. Przede wszystkim chcemy dać drugie życie przedmiotom - mówi z kolei Dorota Gruszka, założycielka stowarzyszenia.

- W tym celu zamierzamy zorganizować warsztaty dla młodzieży. Produkcja nowych rzeczy nie sprzyja naszemu środowisku, bo w rezultacie tworzone są odpady. Chcemy wspierać idee ochrony środowiska - podkreśliła.

Członkinie stowarzyszenia zachęcają darczyńców do oddawania w dobrym stanie np. mebli, żywności długoterminowej, praktycznie wszystkiego, co jest potrzebne do życia.

Władze gminy entuzjastycznie przyjęły inicjatywę stowarzyszenia i nieodpłatnie udostępniły pomieszczenia. Magazyn powstał w garażu ośrodka zdrowia obok basenu. Jest czynny w poniedziałek od 10.00 do 13.00 i czwartek od 16.00 do 18.00.

Reklama