Twórca przeboju „Mamy po 20 lat” w Starachowicach

Data publikacji: 25.07.2021 09:57
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W amfiteatrze parku miejskiego w Starachowicach odbędzie się koncert Tomasza Kordeusza - jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który do wspólnego grania zaprosił wielu gości.

„Pejzaż z piosenką”, to koncert autorski Tomasza Kordeusza, wraz z nim wystąpią Antoni Muracki - gość specjalny oraz znakomity zespół w składzie Zbigniew Jakubek - piano, Tomasz Nowak - trąbka, flugelhorn, Norbert Pajek - gitara, Damian Niewiński - perkusja i Jakub Kozłowski - bass. Będzie można usłyszeć piosenki z płyty „Jedwabiście”, ale także utwory premierowe, np. „SKS blues”.

Tomasz Kordeusz jest autorem tekstów i wykonawcą autorskich ballad, a także kompozytorem piosenek i muzyki ilustracyjnej dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, jest też autorem haseł reklamowych, scenariuszy imprez artystycznych, kampanii reklamowych i PR. Jego piosenki zdobywały nagrody na wielu festiwalach i przeglądach w kraju i za granicą, a napisany przez niego przebój „Mamy po 20 lat” z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk był piosenką roku 1987.

W latach 1991-2001 rysował satyryczne komentarze w największym ówcześnie kieleckim dzienniku - „Słowo Ludu”, pisał tam również felietony i humoreski. Był współzałożycielem Radia MTM FM w Starachowicach, pierwszej rozgłośni komercyjnej w mieście, kierował także promocją Radia Kielce SA.

W jego dorobku twórczym jest ponad 200 piosenek, a na koncie ma współpracę m.in. z Piotrem Salatą, Markiem Terczem, Bronisławem Opałką, Mariolą Berg, zespołem Mafia.

Wstęp na koncert jest wolny. Początek o godz. 19.00.

Podobne wiadomości
Reklama