Ty także możesz zostać sędzią piłki ręcznej

Data publikacji: 12.01.2021 19:20
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej ogłosił nabór na kurs sędziowski, który rozpocznie się w lutym 2021 roku. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się drogą mailową obsada@szpr.kielce.pl.

- Nie ukrywam, że w okręgu mamy duży deficyt arbitrów - powiedział przewodniczący Komisji Sędziowskiej ŚZPR Kamil Dąbrowski. 

- Potrzebujemy wpuścić do naszej społeczności świeżej krwi, nowych ludzi. Poszukujemy osób, które kochają piłkę ręczną. Najlepiej, gdyby były to młode osoby, wiążące swoją przyszłość z naszym regionem - dodał Kamil Dąbrowski.

Kurs będzie składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej.

- Bez znajomości przepisów nie da się sędziować meczów. Tę pierwszą część, ze względu na pandemiczne obostrzenia, będziemy chcieli zrealizować w sesjach zdalnych. W drugim etapie, zajęcia praktyczne będziemy organizowali w trakcie turniejów i meczów - tłumaczy przewodniczący Komisji Sędziowskiej ŚZPR.         

W zgłoszeniu mailowym wysłanym na adres obsada@szpr.kielce.pl należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia i numer telefonu kontaktowego. W następnym kroku organizator udzieli wszelkich, szczegółowych informacji na temat kursu. 

Podobne wiadomości
Reklama