Tych dzieciaków nie trzeba przekonywać do odejścia od komputerów [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 30.05.2021 13:02
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.05.2021. Kielce. Zawody rowerowe „Cyklofrajda”

30.05.2021. Kielce. Zawody rowerowe „Cyklofrajda”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a także rywalizacja w duchu fair play - to główne założenia, jakie przyświecały zawodom rowerowym „Cyklofrajda”, które odbyły się na kieleckim stadionie leśnym. Imprezę zorganizowano pod hasłem „Zamieńmy komputery na rowery”.

Jak mówi pani Małgorzata, mama Wiktorii, która brała udział w wyścigu najmłodszych, córki nie trzeba przekonywać do aktywności na świeżym powietrzu.

- Nasza rodzina aktywnie spędza czas, natomiast do roweru przekonała mnie córka, która zaczęła jeździć już w wieku pięciu lat - mówi. Natomiast Wiktora podkreśla, że dla niej najlepsza w jeździe na rowerze jest możliwość szybkiego przemieszczania się.

W rowerowym pikniku wziął udział także pan Rafał, który podkreśla, że rower to nie tylko doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego, ale także idealny środek transportu w mieście.

- Rower pozwala uniknąć korków, dzięki czemu możemy się przemieszczać zdecydowanie skuteczniej. Jazda na rowerze wpływa także bezpośrednio na poprawę naszego stanu zdrowia. Najczęściej jeżdżę z  synem i córką - zaznacza.

Organizatorem Cyklofrajdy było Stowarzyszenie Polska 2050.

Reklama