Tysiące osób złożyło już wnioski. Czekają na pieniądze

Data publikacji: 06.07.2021 18:12
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Tornister Pełen Uśmiechów 2017

Bardzo duża popularność programu „Dobry Start”. Od pierwszego lipca w całym kraju wpłynęło już blisko 517 tys. wniosków o świadczenie 300 plus. W tym roku składa się je wyłączenie elektronicznie.

Paweł Szkalej, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym regionie mówi, że również w Świętokrzyskiem duża grupa osób złożyła już wniosek.

- W ciągu niespełna tygodnia mamy złożonych ponad 14 tys. wniosków dla ponad 20 tys. dzieci. Pamiętajmy, że można złożyć wniosek na trzy sposoby. Pierwszy to platforma usług elektronicznych, czyli darmowe konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, poza tym można to zrobić za pośrednictwem portalu Empatia - informuje Paweł Szkalej.

Trzecią możliwością jest skorzystanie z bankowości elektronicznej. 15 banków daje swoim klientom taką możliwość.

Paweł Szkalej dodaje, że ZUS chce wspierać mieszkańców niewielkich miejscowości, gdzie w ubiegłych latach większość złożonych wniosków była w formie papierowej. Do takich miejsc pracownicy ZUS dojadą, pomogą założyć konto i wypełnić wiosek.

- Mobilne stanowiska PUE ZUS - tam gdzie możemy dokonać bezpłatnej rejestracji - są już czynne. W tym tygodniu odwiedzamy mieszkańców powiatu opatowskiego. Będziemy w Lipniku oraz w Sadowiu. W przyszłym tygodniu odwiedzimy powiaty: ostrowiecki, jędrzejowski oraz buski - zapowiada Paweł Szkalej.

Mobilne stanowiska ZUS będą najczęściej w urzędach gmin, placówkach pocztowych czy placówkach opieki społecznej.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu „Dobry Start” to 300 zł. Przyznawane jest raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Reklama