Uczniom kolejnej kieleckiej podstawówki będzie łatwiej rozwijać sportowe pasje

Data publikacji: 22.09.2020 15:15
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.09.2020. Kielce. Budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9

22.09.2020. Kielce. Budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9
Fot. Faustyna Terelak / Radio Kielce

Rozpoczęła się budowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kielcach. Inwestycja powstaje w ramach budżetu obywatelskiego Kielc.

Zakończenia prac nie mogą doczekać się uczniowie „dziewiątki”. Kacper i Filip bardzo lubią lekcje wychowania fizycznego, ale nie ukrywają, że starego boiska lubić się nie dało.

- Było asfaltowe. Jak podczas gry ktoś się wywrócił, to bardzo bolało. Nowe boisko będzie dużo lepsze - mówią młodzi sportowcy.

Łukasz Stochmal, dyrektor szkoły, podkreśla, że dzięki głosom okolicznych mieszkańców w budżecie obywatelskim, „dziewiątka” w końcu będzie miała porządne zaplecze sportowe.

- Mają tu powstać boisko do piłki nożnej, jak również boisko do siatkówki. Będą też bieżnie, skocznia w dal i nowoczesny plac zabaw. To miejsce będzie służyło nie tylko uczniom, ale całej społeczności lokalnej. Stare boisko było asfaltowe, w nawierzchni były dziury. Nowe boiska znacząco zwiększą bezpieczeństwo uczniów - zapewnia Łukasz Stochmal.

Rafał Kruk, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole mówi, że dzięki nowym boiskom znacznie łatwiej będzie zachęcić młodych ludzi do aktywności fizycznej i angażowania się w sport. Jak dodaje, do pełni szczęścia brakuje tylko nowoczesnej hali, która też bardzo szkole by się przydała.

Budowa kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 9 ma zakończyć się na początku grudnia. Koszt inwestycji to około 1,8 mln zł. Podobny kompleks powstanie do końca listopada przy Szkole Podstawowej nr 25 na Ślichowicach. To drugi ze zwycięskich projektów ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Inwestycja kosztuje ok. 1,6 mln zł i jest o 300 tys. zł tańsza niż zakładały wstępne szacunki.

Reklama