Uczniowie biorą udział w olimpiadzie organizowanej przez ZUS

Data publikacji: 24.11.2021 19:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Paweł Szkalej - rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach

Na zdjęciu: Paweł Szkalej - rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Prawie tysiąc uczniów z 25 świętokrzyskich szkół wzięło udział w pierwszym etapie ogólnopolskiej olimpiady „Warto wiedzieć więcej” zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących wiedzy na temat m.in. ubezpieczeń społecznych - informuje Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS.

- Uczniowie mogli odpowiadać na pytania dotyczące składek, ubezpieczeń społecznych, emerytur, rent, zasiłków, a także tego jak należy prowadzić działalność gospodarczą. Do 17 grudnia zostanie opublikowana informacja, które szkoły i którzy uczniowie przeszli do drugiego etapu - mówi Paweł Szkalej.  

Natomiast etap wojewódzki odbędzie się on-line 11 stycznia.

- Uczniowie wówczas będą odpowiadać na pytania w trzyosobowych zespołach. Teraz rozpoczynają się weryfikacje, ponieważ w wielu szkołach będą dogrywki. Wielu uczniów, którzy w tym roku przystąpili do konkursu wykazało się bardzo dużą wiedzą - dodaje Paweł Szkalej.

W przyszłym roku odbędzie się także etap centralny. Na jego zwycięzców, oprócz nagród rzeczowych: laptopów, czy tabletów czekają indeksy wielu uczelni wyższych w kraju, tj. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, czy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Projektowi patronuje Minister Edukacji Narodowej i Nauki oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

W 2017 roku najlepsi w całym kraju okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

Reklama