Uczniowie nadrobią zaległości. Ministerstwo proponuje więcej zajęć

Data publikacji: 23.07.2021 18:45
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty

Na zdjęciu: Katarzyna Nowacka - świętokrzyski wicekurator oświaty
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Uczniowie, którzy z powodu nauki zdalnej mają zaległości będą mogli skorzystać nawet z 15 godzin zajęć wspomagających, finansowanych przez resort edukacji i nauki. Pierwotnie miało być to 10 godzin dodatkowych lekcji, ale minister Przemysław Czarnek uznał, że trzeba tę liczbę zwiększyć.

Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty mówi, że szkoły, które już złożyły wniosek o sfinansowanie tych zajęć w bardzo prosty sposób mogą go zmienić.

- Dyrektorzy szkół samorządowych składają tylko korektę informacji o liczbie godzin zajęć wspomagających od nowego roku szkolnego, natomiast w przypadku szkół niesamorządowych trzeba zmienić wniosek o dotację - tłumaczy Katarzyna Nowacka.

Zajęcia wspomagające to projekt resortu edukacji związany z uzupełnieniem zaległości spowodowanych nauką zdalną. Katarzyna Nowacka zachęca dyrektorów świętokrzyskich szkół, by wzięli udział w programie.

- Każda placówka powinna sięgnąć po to rozwiązanie, ponieważ nauczanie zdalne nie było tak efektywne jak lekcje stacjonarne. W każdej szkole te zajęcia by się przydały - uważa wicekurator.

Korekty dokumentów i nowe wnioski dyrektorzy szkół mogą złożyć do 30 lipca. Sami też decydują z jakiego przedmiotu dodatkowe zajęcia są w ich placówce najbardziej potrzebne. Na przeprowadzenie lekcji szkoły będą miały czas od 2 września do 22 grudnia.

Reklama