Uczniowie szkoły rolniczej zdobywali wiedzę przez sadzenie drzew

Data publikacji: 08.10.2020 17:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.10.2020. Sandomierz. Sadzenie drzew w ramach ogólnopolskiej kampanii Pary Prezydenckiej #sadziMY

08.10.2020. Sandomierz. Sadzenie drzew w ramach ogólnopolskiej kampanii Pary Prezydenckiej #sadziMY
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Uczniowie szkoły rolniczej w Sandomierzu posadzili drzewa w ramach ogólnopolskiej kampanii Pary Prezydenckiej #sadziMY. Dęby i olchy posadzono przy budynku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu.

Wykorzystane sadzonki pochodziły z Nadleśnictwa Staszów. Jak powiedziała Urszula Bąk, wicedyrektor  zespołu szkół, poprzez takie akcje można uczyć szacunku do przyrody.

- Każde obumarłe lub wycięte drzewo to ogromna strata, dlatego zależy mi na tym, aby uczniowie dbali o naturę, w naszej szkole wpajamy to młodzieży - dodała.

Patrycja Maciejewska i Dominik Węska z technikum ogrodniczego mówili, że kampania im się podoba, ponieważ  drzewa są pożyteczne, przyjemne dla oka i dają dużo tlenu.

- Dobrze, że są takie akcje, bo można się czegoś nowego nauczyć - podsumowali uczniowie.

Karolina Karolak, nauczycielka przedmiotów zawodowych podkreśliła, że akcja sadzenia drzew ma duże znaczenie dla procesu nauczania. Uczniowie mają w programie m.in. rozpoznawanie gatunków drzew. Podczas egzaminów ta wiedza może się przydać uczniom, podobnie jak wiedza z planowania nasadzeń, przygotowania podłoża i sadzonek, które muszą być podlane i zdrowe, a potem odpowiednio pielęgnowane.

Drzewa posadzono na razie na terenie tymczasowym, do czasu ukorzenienia. Ich docelowym miejscem będzie teren przy stawach szkolnych, które mają być zrewitalizowane.

Reklama