Uczniowie z Kielc przygotowali pocztówki dla powstańców warszawskich

Data publikacji: 05.11.2020 17:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 przygotowali kartki w ramach akcji „BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca”

Kielce. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 przygotowali kartki w ramach akcji „BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca”
Fot. sp39kielce.pl

„BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca” - to ogólnopolska akcja, której celem jest zwiększanie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie postaw patriotycznych najmłodszych Polaków. W akcję włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach.

Dorota Białek-Sołtys, dyrektor placówki mówi, że dzieci rysują kartki pod opieką nauczycieli lub rodziców. Oprócz możliwości stworzenia własnej pocztówki uczą się też bardzo dużo na temat Powstania Warszawskiego.

- Temat jest trudny, ale jak wychowawca go przybliży i zwróci uwagę, że w Powstaniu Warszawskim brali często udział ich rówieśnicy, to dzieci się do niego przekonują. W ogóle tematy patriotyczne wzbudzają zainteresowanie naszych uczniów – mówi dyrektor.

Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej uważa, że tworzenie kartek do powstańców to cenna inicjatywa. Również dlatego, że pozwala uświadomić uczniom, jak ważna jest przeszłość naszego kraju.

- Warto jest zastanowić się po co to robimy, jakie znaczenie w naszym życiu ma historia, co przeszłość po sobie pozostawiła. Jakie postawy i wartości powinniśmy kultywować – mówi Dorota Koczwańska-Kalita.

Kartki przygotowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 39 zostaną wysłane do powstańców oraz instytucji, która zajmują się historią tego zbrojnego zrywu. Poza tym szkoła zorganizuje wystawę pocztówek przygotowanych przez uczniów.

Reklama