Uczniowie z Kielc z szansami na finał konkursu kulinarnego

Data publikacji: 05.10.2021 16:51
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2021. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego. Dania na konkurs kulinarny. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Zapała, kucharz uczący praktycznej nauki zawodu w kieleckim gastronomiku, uczniowie ZSPS

05.10.2021. Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego. Dania na konkurs kulinarny. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Zapała, kucharz uczący praktycznej nauki zawodu w kieleckim gastronomiku, uczniowie ZSPS
Fot. zsps.kielce.eu

Uczniowie z Kielc mają szansę zostać najlepszą drużyną szkół gastronomicznych z całej Polski. Szesnaście najlepszych placówek o takim profilu rywalizuje w konkursie „Sztuka Mięsa”.

Swoją ekipę młodych kucharzy wystawił Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Wśród uczniów jest Aleksandra. Jak mówi, udział w konkursie to dobry sposób na poprawę swoich umiejętności oraz praktyczną naukę przyrządzania smacznych i interesujących dań.

- Poznaliśmy różne ciekawe połączenia smaków - kwaśnego, słonego, słodkiego. W ramach konkursu przygotowaliśmy między innymi roladkę ze schabu, owiniętą ciastem francuskim. Karmelizowaliśmy również gruszki oraz śliwki - opowiada Aleksandra.

Młodzi ludzie musieli przygotować w sumie kilkanaście dań z wieprzowiny. Tomasz Zapała, kucharz uczący praktycznej nauki zawodu w kieleckim gastronomiku mówi, że organizatorzy konkursu dostarczyli młodym ludziom produkty spożywcze wysokiej jakości. Z nich przygotowywanie były dania. Tomasz Zapała dodaje, że dla uczniów był to doskonały sprawdzian wiedzy gastronomicznej. Co ważne, drużyna z Kielc ma szansę dostać się do finału konkursu.

- Oni mogli swoje ciekawe propozycje wypróbować w konkursie. Mają obycie z wieprzowiną, a później w finale rozgrywanym w Warszawie będzie trzeba przygotować kilkanaście porcji do degustacji - informuje Tomasz Zapała.

O tym, które drużyny znajdą się w finale zadecydują internauci. Zdjęcia potraw przygotowanych przez wszystkie drużyny znalazły się na Facebooku. Te szkoły, które zgromadzą największą liczbę polubień i udostępnień pojadą do Warszawy. Link do facebookowego profilu konkursu Sztuka Mięsa.

Reklama