Uczniowie z Rudy Strawczyńskiej będą mieli halę sportową

Data publikacji: 05.10.2020 12:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.10.2020 Ruda Strawczyńska. Na zdjęciu od lewej: Tadeusz Tkaczyk - wójt Strawczyna, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS

05.10.2020 Ruda Strawczyńska. Na zdjęciu od lewej: Tadeusz Tkaczyk - wójt Strawczyna, Anna Krupka - wiceminister sportu, Krzysztof Słoń - senator PiS
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nowoczesna sala gimnastyczna powstanie przy Szkole Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej, to możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Sportu przyznanej z programu „Sportowa Polska”. Nowy obiekt o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowy zostanie oddany do użytku za dwa lata.

Jak informuje wiceminister Anna Krupka, resort przeznaczył na ten cel ponad 1,1 mln złotych. Jak zaznacza, dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli aktywnie spędzać czas i kształtować swoje sportowe umiejętności.

- Cieszę się, że ta sala powstanie właśnie tutaj, przy szkole w Rudzie Strawczyńskiej. Do tej pory dzieci musiały ćwiczyć na korytarzach, ponieważ nie było tu sali z prawdziwego zdarzenia. Obiekt, który powstanie z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia w placówce - dodaje Anna Krupka.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, Szkoła Podstawowa w Rudzie Strawczyńskiej to miejsce z ogromnym potencjałem, które zasługuje nie tylko na profesjonalny obiekt sportowy, ale również na rozbudowę zaplecza edukacyjnego.

- To bardzo istotne, że pieniądze z Ministerstwa Sportu zasilą tę niezwykle ważną inwestycję. Gmina Strawczyn rozwija się w każdym kierunku, również w zakresie infrastruktury społecznej i wychowawczej. Mam nadzieję, że wspólne zabiegi ministerstwa i gminy w krótkim czasie doprowadzą do powstania nowego obiektu sportowego - dodaje.

Z programu „Sportowa Polska”, od 2016 roku na rozwój infrastruktury sportowej do województwa świętokrzyskiego trafiło ponad 90 mln złotych.

Reklama