Uczniowie ze Skalbmierza trafią na kwarantannę

Data publikacji: 09.06.2021 16:00
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.06.2021. Skalbmierz. Powrót młodzieży z przerwanych praktyk w Grecji.

09.06.2021. Skalbmierz. Powrót młodzieży z przerwanych praktyk w Grecji.
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych ze Skalbmierza wrócili do Polski. Ich wyjazd na praktyki do Grecji został przerwany. Jak się okazało jeden z uczniów ma wynik pozytywny na obecność koronawirusa.

W minioną niedzielę grupa 32 uczniów szkoły ze Skalbmierza wyjechała na praktyki do Grecji, na które ostatecznie nie dotarła. Przed wyjazdem, w piątek 4 czerwca, młodzież miała zrobione testy. Wszystkie wyszły negatywnie.

Z informacji Radia Kielce wynika, że na greckiej granicy młodzież została przebadana tzw. szybkim testem na obecność koronawirusa. Okazało się, że jeden z uczniów ma wynik pozytywny. Uczestnicy wyjazdu zostali skierowani do tamtejszego szpitala na szczegółowe badania, które potwierdziły obecność patogenu u przynajmniej jednej z osób.

Młodzież, oczekując na wyniki testów, została zakwaterowana w pobliskim hotelu. Po otrzymaniu wyników, minister transportu drogowego wydał decyzję, aby cała grupa wróciła zaplombowanym autokarem do Polski.

Waldemar Czajka, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych dziękuje burmistrzowi Skalbmierza Markowi Juszczykowi za przygotowanie miejsca do ewentualnej kwarantanny w świetlicy w Grodzonowicach oraz strażakom z Kazimierzy Wielkiej za gotowość.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z sanepidem. Uczniowie powtórnie zostaną skierowani na testy. Młodzież wróciła bezpiecznie, czekamy na rozwój sytuacji - zaznacza.

Ostatecznie uczniowie zostali odebrani przez rodziców. Od czwartku (10.06.) uczestnicy wyjazdu trafią na kwarantannę.

Reklama