Udało się za siódmym razem. Korona Kielce w końcu dokapitalizowana

Data publikacji: 04.08.2020 19:18
Autor: Rafał Szymczyk , Michał Kita / Kategoria: Sport
18.07.2020. Kielce. 37. kolejka PKO Ekstraklasy: Korona Kielce - ŁKS Łódź. Na zdjęciu (od lewej): Daniel Szelągowski i Iwo Kaczmarski

18.07.2020. Kielce. 37. kolejka PKO Ekstraklasy: Korona Kielce - ŁKS Łódź. Na zdjęciu (od lewej): Daniel Szelągowski i Iwo Kaczmarski
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zwołane już po raz siódmy Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korony Kielce podjęło decyzję o dokapitalizowaniu klubu piłkarskiego kwotą 5,1 mln zł. Był to niezbędny krok do uzyskania licencji na grę w pierwszej lidze. W grudniu na przekazanie spółce z miejskiej kasy 1,43 mln zł zgodzili się radni.

Firma Korona Invest GmbH, która jest właścicielem pakietu większościowego przeleje na konto klubu proporcjonalną do udziałów kwotę – około 3,67 mln zł.

W komunikacie zarządu Korony opublikowanym na oficjalnej stronie kieleckiego klubu czytamy m.in.:

„Zakończenie procesu dokapitalizowania było jednym z elementów oferty na zakup 72 proc. akcji Korona S.A. przez Miasto Kielce od niemieckiego, większościowego akcjonariusza. W najbliższych dniach, zgodnie z podjętą dziś uchwałą Rady Miasta Kielce, dojdzie do podpisania umowy, na mocy której Miasto Kielce zostanie 100-procentowym Akcjonariuszem Korona SA”.

Jak informuje Paweł Gągorowski, przedstawiciel miasta w radzie nadzorczej Korony Kielce, wspólnicy podjęli jednogłośnie decyzję o dokapitalizowaniu spółki.

- Porozumienie akcjonariuszy, a także decyzja radnych o kolejnym dokapitalizowaniu klubu powoduje, że sytuacja Korony do końca tego roku gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność finansową - dodaje.

Na kwotę dokapitalizowania klubu w wysokości 5,1 mln złotych składa się 3,67 mln, które przeznaczyła na ten cel rodzina Hundsdorferów, pozostałe 1,43 mln przekazało miasto. Całość środków przeznaczona zostanie na spłatę większości zobowiązań wobec niemieckich akcjonariuszy Korony.

Podczas wtorkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki, niemieckich inwestorów - rodzinę Hundsdorferów reprezentował pełnomocnik, natomiast ze strony miasta obecni byli prezydent Bogdan Wenta, członek rady nadzorczej Korony Paweł Gągorowski, a także doradca prezydenta adwokat Sławomir Gierada.

Przypomnijmy, że podczas nadzwyczajnej sesji radny miasta, kieleccy radni zgodzili się na przejęcie 72 proc. akcji klubu od niemieckiego właściciela. Radni zgodzili się także na dokapitalizowanie spółki Korona Kielce kwotą 4,955 mln zł, co jest kluczową kwestią w procesie naprawy sytuacji finansowej klubu.

Do środy Korona Kielce musi przedstawić zaktualizowaną prognozę finansową do Komisji Licencyjnej PZPN. Decyzja o przyznaniu licencji na grę w pierwszej lidze ma zapaść w piątek.

Reklama