Udany weekend Karoliny Młodawskiej

Data publikacji: 03.08.2020 14:19
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Karolina Młodawska - Kielecki Klub Lekkoatletyczny

Karolina Młodawska - Kielecki Klub Lekkoatletyczny
Fot. Maciej Makuła / Radio Kielce

Dla Karoliny Młodawskiej z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego miniony weekend był bardzo obfity w starty i dobre wyniki.

W sobotę, podczas zawodów w Łodzi, podopieczna Zdzisława Lipińskiego dwukrotnie poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 100 m. Najpierw w eliminacjach pobiegła w czasie 12,08 sek., a w finale poprawiła go jeszcze o 4 setne. W niedzielę w memoriale Zdzisława Furmanka ustanowiła nowy rekord województwa w trójskoku uzyskując 12,92 m tym samym bijąc poprzedni, ponad 20-letni najlepszy wynik o 31 cm.

- Cieszę się, że w końcu mogłam wystąpić w zawodach. Jak na pierwsze starty było tego sporo, ale są sukcesy i to dobrze rokuje na rozpoczynający się sezon. Przede mną jeszcze sporo imprez i liczę na kolejne udane występy. Już za tydzień startuję na mitingu w Sztokholmie, potem w Memoriale Janusza Kusocińskiego i Mistrzostwach Polski. Oczywiście nie można zapominać również o akademickich i drużynowych mistrzostwach kraju - powiedziała 23-letnia kielecka lekkoatletka.

Karolina Młodawska największe sukcesy odnosi w skoku w dal. Jest aktualną halową mistrzynią Polski z Torunia. W 2019 roku, również w mieście Mikołaja Kopernika, kielczanka wywalczyła wicemistrzostwo kraju, a na stadionie otwartym w Radomiu zdobyła brązowy medal krajowego czempionatu.

Reklama