UJK szuka żaków. Oferta także dla osób w wieku 40+

Data publikacji: 08.10.2020 13:44
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Ofertę dla osób uzdolnionych artystycznie ma Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Uczelnia rozpoczęła trzecią już turę rekrutacji.

Jak mówi doktor Maciej Zdanowicz, prodziekan do spraw kształcenia i współpracy z zagranicą, na Wydziale Sztuki wolne miejsca są jeszcze na edukacji artystycznej w zakresie sztuk muzycznych, na sztukach plastycznych oraz na wzornictwie.

- Kierunek wzornictwo jest przede wszystkim ofertą dla osób, które chcą rozwijać się projektowo, użytkowo. Natomiast sztuki plastyczne, to jedyny w Polsce kierunek, oferujący możliwość uzyskania kompetencji jednocześnie w obszarze sztuk pięknych oraz w obszarze projektowania oraz nowych mediów - zachęca doktor Maciej Zdanowicz.

Oferta Wydziału Sztuki skierowana jest nie tylko do nowych absolwentów szkół średnich, ale również do osób starszych.

- Czyli dla osób, dla których czynnikiem kwalifikacyjnym nie jest numer PESEL, ale to czy prowadzą działalność zawodową i chcą ją łączyć ze studiowaniem. Oferta jest bardzo atrakcyjna, połowa naszych kandydatów jest zainteresowana studiami w formule 40plus - informuje Maciej Zdanowski.

Rekrutacja elektroniczna potrwa do 14 października, natomiast dzień później odbędzie się egzamin zdalny, na którym kandydaci zaprezentują swoje portfolio. Również w czwartek zostanie ogłoszona lista osób za zakwalifikowanych.

Tagi do tego wpisu
Reklama