UJK zdalnie w nowym roku akademickim

Data publikacji: 15.10.2020 15:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
15.10.2020. Kielce. Inauguracja roku akademickiego UJK. Immatrykulacja studentów I roku. Na zdjęciu: prof. Stanisław Głuszek - rektor UJK

15.10.2020. Kielce. Inauguracja roku akademickiego UJK. Immatrykulacja studentów I roku. Na zdjęciu: prof. Stanisław Głuszek - rektor UJK
Fot. Piotr Burda / UJK Kielce

Prawie bez gości i przedstawicieli mediów oraz przy zachowaniu wszystkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Tak wyglądała oficjalna inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Dla kieleckiej uczelni był to już 51. początek roku, a dla profesora Stanisława Głuszka, pierwszy w roli rektora uniwersytetu.

Profesor podkreślał, że jego celem będzie podniesienie jakości zarówno naukowej, jak i dydaktycznej kieleckiej uczelni, po to by UJK miał jak najwyższy prestiż nie tylko w regionie, ale też w kraju.

- Dążymy do tego, by marka UJK była powodem do dumy dla całego naszego środowiska akademickiego – mówił rektor.

W planach jest m.in. rozbudowa Wydziału Prawa i Nauk Społecznych, uruchomienie w ciągu 3 lat kierunku farmacja i poszerzenie oferty studiów podyplomowych. Rektor zapowiedział ponadto zacieśnienie współpracy międzyuczelnianej, której efektem będzie otwarcie wraz z Politechniką Świętokrzyską kierunku inżynieria biomedyczna i stworzenie wydziału międzyuczelnianego.

Wśród żaków pierwszego roku, którzy mieli okazję złożyć oficjalne ślubowanie był Wiktor Kozłowski studiujący prawo. Nie ukrywał, że cieszy się, iż mimo pandemii uczelnia nie zrezygnowała z uroczystego rozpoczęcia roku.

- To dla mnie bardzo duże wyróżnienie, że mogę tu być i reprezentować mój cały wydział Prawa i Nauk Społecznych. UJK to bardzo dobra uczelnia, aspirująca do bycia wśród najlepszych uniwersytetów w kraju, dlatego liczę na owocne 5 lat nauki – podkreślał Wiktor Kozłowski.

Jego i innych studentów czeka rok pełen wyzwań. Z powodu pandemii, UJK będzie prowadził wiele zajęć w formie zdalnej. Będą to przede wszystkim wykłady, ale też ćwiczenia, zwłaszcza na kierunkach humanistycznych, gdzie nie ma tak dużej potrzeby zajęć praktycznych.  

W sumie w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego studiuje obecnie 11 tys. studentów.

Tagi do tego wpisu
Reklama