Ulica Orląt Lwowskich będzie przebudowana

Data publikacji: 10.11.2020 14:54
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.11.2020. Kielce. Ulica Orląt Lwowskich

10.11.2020. Kielce. Ulica Orląt Lwowskich
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Duży krok w kierunku przebudowy ulicy Orląt Lwowskich w Kielcach. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Wykona ją Biuro Projektów NEOTRANS z Kielc za blisko 384 tys. zł.

Inwestycja ma objąć przebudowę blisko półkilometrowego, najbardziej zniszczonego odcinka ulicy Orląt Lwowskich, od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego. Wyremontowany zostanie także fragment ulicy Piłsudskiego wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Biskupa Mieczysława Jaworskiego i Gabrieli Zapolskiej.

- Projektanci mają czas na opracowanie dokumentacji do końca sierpnia przyszłego roku - poinformował Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD. - Oczekujemy szeregu propozycji i rozwiązań. Zwłaszcza dotyczących skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Biskupa Jaworskiego i Zapolskiej, ponieważ to, które funkcjonuje obecnie, w naszej ocenie nie jest zbyt przyjazne dla kierujących - mówi rzecznik MZD.

Projekt jest podzielony na dwa etapy. Jeden zakłada przebudowę skrzyżowania, a drugi prace przy ulicach Orląt Lwowskich i Piłsudskiego.

- Dzięki temu, w zależności od wysokości środków finansowych, jakie będą prognozowane na kolejne lata, będzie możliwość zdecydowania, który z etapów zostanie zrealizowany pierwszy. Być może pieniędzy wystarczy na obydwa - dodaje Jarosław Skrzydło.

Orientacyjny koszt inwestycji będzie znany po wykonaniu dokumentacji wraz z kosztorysem.

Tagi do tego wpisu
Reklama