Ulice są remontowane, a miasto nie wydaje pieniędzy

Data publikacji: 29.12.2020 13:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Urząd miasta

Starachowice. Urząd miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejne ulice w Starachowicach zostaną wyremontowane dzięki unijnym i rządowym dotacjom. Co ciekawe, miasto nie dołoży do inwestycji ani złotówki z własnego budżetu. - Zostaną one dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego, a wkład własny będzie pochodził z Funduszu Inwestycji Lokalnych - informuje prezydent Marek Materek.

- To ulica Konstytucji 3 Maja i cześć ul. Partyzantów – od Oświatowej do 3 Maja, a także Parkowa i Kilińskiego - wymienia.

Na prace przy ul. Konstytucji i Partyzantów zostały ogłoszone przetargi. W przypadku Parkowej jest już wykonawca prac, a na Kilińskiego zakończył się proces przygotowania dokumentacji technicznej i nowej organizacji ruchu. W pierwszym kwartale przyszłego roku będzie ogłoszony przetarg na wykonanie tych prac.

Jak dodaje prezydent Marek Materek, już wiadomo, że ceny remontów kolejnych ulic, czyli: Wachmistrza Tarzana, Stalowników i gruntowego odcinka ulicy Łazy oraz Wspólnej i Pogodnej są korzystne i pozwolą gminie na prowadzenie kolejnych inwestycji.

Reklama