Ultralekkie samoloty i śmigłowce na kieleckich targach

Data publikacji: 20.09.2020 16:21
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.09.2020. Targi Kielce. Aviation EXPO

19.09.2020. Targi Kielce. Aviation EXPO
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Trwa II edycja Targów AVIATION EXPO w kieleckim centrum wystawienniczym. Podczas dwudniowej imprezy zwiedzający mogą zobaczyć między innymi ultralekkie samoloty i śmigłowce, a także makiety maszyn latających.

Do Kielc przyjechali także studenci z koła naukowego SAE Aerodesign w Politechnice Warszawskiej. Wojciech Bukowski i Grzegorz Muchla startują w zawodach związanych z projektowaniem maszyn latających w Stanach Zjednoczonych. Do Kielc przywieźli między innymi samolot klasy Advanced, który może udźwignąć nawet 8 butelek z wodą.

- Został on wykonany przede wszystkim z włókna węglowego. Jest to bardzo wytrzymały, a zarazem lekki materiał. Są z niego wykonane takie samoloty jak Dreamliner lub Airbus A 350 - mówi Wojciech Bukowski.

Grzegorz Muchla dodaje, że zbudowany przez nich samolot nie jest wykonany po to, aby długo latać, ale po to, aby wykonał misję i wylądował.

- Jeżeli jednak chcielibyśmy go przystosować do bicia jakiegoś rekordu, to mamy przygotowane dobre podstawy. Zamiast wody moglibyśmy załadować dużo więcej baterii - zauważa.

Podczas targów studenci prezentują także samolot, który po złożeniu mieści się w pudełku po butach.

Impreza potrwa do godziny 17.00. Bilet normalny kosztuje 20 złotych.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama