Uniemożliwiono oszustwo „na policjanta”

Data publikacji: 23.07.2020 12:08
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. archiwum policji

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 26-latka, który usiłował wyłudzić pieniądze od seniora.

W poniedziałek do jednego z kieleckich banków przyszedł 84-letni mężczyzna, który chciał wypłacić 30 tys. złotych. Mężczyzna utrzymywał z kimś telefoniczny kontakt. Ten fakt zaniepokoił pracowników banku, dlatego powiadomili policję. Na miejsce udali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przed budynkiem banku dokonali zatrzymania 26-latka. Jak się okazało, przyjechał tam, by odebrać pieniądze wypłacone przez seniora. Współdziałając z innymi osobami, usiłował oszukać go metodą „na policjanta”.

Przestępcom udało się zmanipulować seniora i doprowadzić do tego, by wypłacił pieniądze z zamiarem ich przekazania. Dzięki czujności pracowników banku i szybkiej reakcji policjantów oszustwo nie doszło do skutku.

Zatrzymany mieszkaniec województwa mazowieckiego usłyszał zarzut usiłowania oszustwa. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że 26-latek odpowie za wcześniejsze tego typu przestępstwa.

Reklama