Unijne miliony na informatyzację szkół w regionie

Data publikacji: 31.05.2021 20:52
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.05.2021. Kielce. Uroczyste przekazanie umowy przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego (z lewej)  na ręce wójta Piekoszowa Zbigniewa Piątka. Z prawej: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego

31.05.2021. Kielce. Uroczyste przekazanie umowy przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego (z lewej) na ręce wójta Piekoszowa Zbigniewa Piątka. Z prawej: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

1,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do dziewięciu szkół w województwie. Pieniądze pozwolą między innymi na zakup nowoczesnych komputerów, laptopów i tablic interaktywnych.

31.05.2021. Uroczyste podpisanie umowy dla powiatu ostrowieckiego. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Jabłoński - wicestarosta ostrowieckiFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski, w sumie zrealizowanych zostanie pięć projektów, których celem jest poprawa wykorzystania technologii komputerowych na zajęciach w szkołach podstawowych i liceach.

- Środki w postaci ponad 1,6 mln zł będą skierowane na to, aby podnosić umiejętności w zakresie wykorzystywania tych technologii, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli - dodaje.

Renata Janik, wicemarszałek województwa podkreśla, że z pieniędzy na zakup sprzętu w sumie skorzysta dziewięć szkół w regionie.

- W sumie do wszystkich placówek zostanie kupionych 119 laptopów. Szkoły otrzymają także komputery stacjonarne i sprzęt multimedialny. Natomiast dla uczniów zostaną zorganizowane ciekawe i atrakcyjne zajęcia dodatkowe, podnoszące ich kompetencje - dodaje.

Nowoczesny sprzęt trafi do szkół w gminach Bogoria, Ostrowiec Św., Piekoszów, Sandomierz, Secemin, Zawichost, Nowa Słupia oraz Bodzechów.

Dotychczas, w ramach RPO dofinansowano 68 projektów dotyczących „cyfrowej” szkoły, na łączną kwotę blisko 23,5 mln zł. Dzięki temu blisko 240 szkół wzbogaciło się o sprzęt komputerowy, a ponad 10,5 tys. uczniów skorzystało z multimedialnych lekcji.

31.05.2021. Uroczyste przekazanie umowy przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego (z lewej) na ręce wójta Secemina Tadeusza Piekarskiego. Z prawej: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiegoFot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Reklama