Uroczystości patriotyczne w Sandomierzu tylko symboliczne, w pełnym rygorze sanitarnym

Data publikacji: 30.07.2020 17:22
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Sandomierz. 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
01.08.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Ostatni wzrost zachorowań na koronawirusa w Sandomierzu spowodował, że władze miasta zdecydowały o odwołaniu uroczystości, które miały się odbyć 1 i 2 sierpnia z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jak poinformował burmistrz Marcin Marzec, w porozumienia z Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach i z Muzeum Okręgowym ustalono, że spotkanie z cyklu "Pamięci Sandomierskich Kolumbów” podczas którego przypominane będą sylwetki bohaterów akcji "Burza” z rejonu Sandomierszczyzny, będzie zorganizowane w innym terminie. Odwołano też wydarzenia, które miały towarzyszyć temu spotkaniu m.in. spektakl.

- Uważam, że powinniśmy się trochę wyciszyć, nie doprowadzać do większych zgromadzeń, będzie to dla nas wszystkich bezpieczniejsze – dodał burmistrz.

Urząd miasta informuje na swojej stronie internetowej, że w przypadku pozostałych wydarzeń  patriotycznych zaplanowanych na ten weekend, obowiązywać będzie ich okrojona i symboliczna forma, w pełnym rygorze sanitarnym.

Dotyczy to sobotnich uroczystości na cmentarzu katedralnym przy pomniku 2. Pułku Piechoty Legionów i 4. Pułku Saperów, gdzie władze miasta złożą wiązanki kwiatów. Tak samo będzie w niedzielę, 2 sierpnia o godzinie 11.00 przy Mogile Pielaszowiaków.

Przypomnijmy, w połowie lipca koronawirusa stwierdzono u proboszcza parafii w Nadbrzeziu w prawobrzeżnej części Sandomierza, potem zachorował wikary z tej parafii. Po kilku dniach COVID-19 stwierdzono u jednej z pracownic Spółdzielni Mieszkaniowej "Sandomierz”, a na początku tego tygodnia -- u dwóch pracownic z wydziału finansowego w urzędzie miasta. U trzeciego pracownika tego wydziału wynik jest ujemny.

Reklama