Urodziny Akapita z marchewkowym tortem

Data publikacji: 02.10.2020 14:00
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Koń Akapit

Koń Akapit
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jeden z najstarszych koni w naszym regionie - Akapit, który w sierpniu skończył 30 lat, w najbliższą sobotę będzie uroczyście świętował urodziny. Z tej okazji w Ośrodku Jeździeckim Maag, gdzie na co dzień przebywa jubilat, odbędzie się impreza połączona z zawodami jeździeckimi. Urodziny rozpoczną się o godzinie 13.30.

Jak mówi Ryszard Mirowski, właściciel konia, nie zabraknie tortu.

- Tort jest prezentem warzywnym, jabłkowo-marchwiowy. To będzie kosz z owocami dla wszystkich zwierząt, bo wszystkie będą częstowane, ale czy będą mogły zjeść, to już zależy od właścicieli - wyjaśnia.

Na tym nie koniec planów.

- Zaplanowaliśmy, żeby ci wszyscy którzy sympatyzują z Akapitem, pamiętają go, znają, a jak dobrze policzyłem, to już przynajmniej trzy pokolenia, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie - dodaje Ryszard Mirowski.

Z jubilatem wiele osób uczyło się jazdy konnej, zwierzę pomagało też w hipoterapii. Zaproszenie do udziału w imprezie przyjęli przedstawiciele Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im.13. Pułku Ułanów Wileńskich, w której to jednostce Akapit „służył”, zanim przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Tego samego dnia w ośrodku odbędą się XX Amatorskie Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych - „Bieg z przeszkodami” oraz konkurs w skokach przez przeszkody dla członków Klubu Jeździeckiego Maag. W imprezach udział może wziąć każdy zainteresowany, wstęp jest wolny.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama