Urząd bliżej mieszkańców. Dzięki specjalnej aplikacji

Data publikacji: 02.08.2021 13:14
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa

Na zdjęciu: Zbigniew Piątek - wójt Piekoszowa
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Piekoszowski samorząd chce być bliżej mieszkańców. W tym celu uruchamia system mobilnej komunikacji. Pozwala on na przesyłanie informacji na kilka sposobów: poprzez aplikację, sms i mailowo.

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek wyjaśnia, że wprowadzenie ogólnopolskiego systemu mobilnej komunikacji (SISMS) skróci i ułatwi drogę komunikacji między samorządem a mieszkańcami gminy.

- Dzięki rozsyłanym komunikatom mieszkańcy w szybki sposób będą mogli otrzymywać powiadomienia dotyczące głównie spraw gminy. A będą to między innymi aktualne i nadchodzące wydarzenia, w tym przede wszystkim imprezy sportowe oraz kulturalne, zagrożenia i niebezpieczeństwa, poważne awarie oraz utrudnienia i ostrzeżenia, a także komunikaty o podatkach i opłatach - wyjaśnia włodarz Piekoszowa.

Aby móc otrzymywać powiadomienia, należy wcześniej zarejestrować się w systemie. Można to zrobić poprzez pobranie aplikacji BLISKO, zamówienie powiadomień SMS lub przez mailową subskrypcję.

Zbigniew Piątek podkreśla, że korzystanie z aplikacji nie wiąże się z żadnymi kosztami.

- Zachęcam do skorzystania z nowego systemu. Jest to darmowa aplikacja dzięki, której każdy mieszkaniec może całkowicie bezpłatnie śledzić na bieżąco, co się dzieje w gminie - dodaje.

Aplikacja BLISKO pozwala na zamówienie komunikatów także z innych serwisów i od innych nadawców, np. policji lub informacji o możliwych wyłączeniach prądu.

Dokładne informacje na temat działania systemu komunikacji można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Gminy w Piekoszowie lub na stronie SISMS.

Reklama