Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku organizuje zbiórkę krwi

Data publikacji: 07.11.2020 07:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Krew darem życia” - pod takim hasłem odbędzie dziś zbiórka tego bezcennego daru w Chmielniku. Chętni mogą zgłosić się do urzędu miasta - informuje burmistrz Paweł Wójcik.

- Jest to szczególny i trudny czas ze względu na epidemię, jednak krew była i jest potrzebna. Wszystkie osoby, które chcą podzielić się z drugim człowiekiem tym bezcennym darem, zapraszamy do urzędu - mówi.

Przed wyjściem z domu krwiodawca powinien zmierzyć sobie temperaturę. Osoby z temperaturą powyżej 37,3 stopni Celsjusza nie będą mogły oddać krwi i jednocześnie powinny skonsultować się z lekarzem rodzinnym. W akcji może wziąć udział osoba, która m.in.: w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami RP, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W miejscu poboru krwi znajduje się stanowisko do wstępnej kwalifikacji. Krwiodawca wypełnia tam ankietę, dezynfekuje ręce i mierzona jest mu temperatura. Po wstępnej kwalifikacji krwiodawca zostaje zarejestrowany.

Akcja potrwa od 9.00 do 12.00.

Reklama