Urzędnicy z „dostawą do domu”

Data publikacji: 15.10.2020 12:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wystarczy zadzwonić, zamiast wybierać się do magistratu. Urząd Miasta w Chmielniku proponuje seniorom i osobom niepełnosprawnych, które chcą załatwić prostą sprawę, aby nie przyjeżdżały do ratusza, bo urzędnicy przyjadą do nich. Tak można złożyć np. wniosek o wycinkę drzew lub usunięcie azbestu.

Burmistrz Chmielnika Paweł Wójcik podkreśla, że projekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców.

- Chcemy chronić te osoby, które są pod naszą szczególną opieką. Trwa pandemia, a ponadto jest sezon grypowy, dobrze, aby osoby starsze i niepełnosprawne, gdy nie muszą nie wychodziły z domów. Służymy im pomocą - zaznacza.

Dorota Zbroińska z urzędu miasta dodaje, że mieszkańcy gminy, którzy chcą złożyć prosty wniosek, mogą skontaktować się z pracownikiem instytucji, któremu należy przedstawić w jakiej sprawie dzwonią, a także podać swoje dane.

- Następnie dojeżdżamy do tej osoby i pomagamy im uzupełnić wniosek. Potem zabieramy go do urzędu. Jeżeli będzie odpowiedź na pismo to przywozimy je do mieszkańca gminy w kopercie - dodaje.

Z urzędem można kontaktować się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, pod numerem telefonu 41 354 22 78. Pomoc jest bezpłatna.

Tagi do tego wpisu
Reklama