Utrudnienia w centrum Kielc. Ulica po przebudowie nabierze śródmiejskiego charakteru

Data publikacji: 25.11.2021 11:25
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2021. Kielce. Ulica Słowackiego, na odcinku pomiędzy Seminaryjską a Prostą

25.11.2021. Kielce. Ulica Słowackiego, na odcinku pomiędzy Seminaryjską a Prostą
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Elementy małej architektury, zatoki postojowe dla samochodów oraz oświetlenie stylizowane na dawne. Tak zmieni się ulica Słowackiego w Kielcach, na której w poniedziałek (29 listopada) rozpoczynają się prace budowlane.

Jak mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, w pierwszej kolejności, ze względu na zły stan techniczny, wyremontowany zostanie odcinek ulicy Słowackiego pomiędzy ulicą Seminaryjską a Prostą.

- Na tym fragmencie ulica nie jest wyposażona w kanalizację deszczową. Stąd też decyzja, by rozpocząć przebudowę od wybudowania pełnej infrastruktury, czyli kanału deszczowego oraz innych sieci uzbrojenia podziemnego - informuje rzecznik.

Po przebudowie ulica ta ma nabrać „śródmiejskiego” charakteru.

- Zmienią się materiały, z których zostanie wykonana nawierzchnia oraz ich jakość. Odcinek ten zostanie wykonany z kostki betonowej w różnych rozmiarach i kolorach. Będą elementy małej architektury, zatoki postojowe dla samochodów oraz oświetlenie uliczne stylizowane na dawne - wyjaśnia rzecznik.

Jarosław Skrzydło dodaje, że Miejski Zarząd Dróg dysponuje także gotową dokumentacją II etapu przebudowy ulicy Słowackiego do Placu Wolności, jak i samego placu.

W związku z remontem, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. By dojechać na ulicę Słowackiego należy przejechać ulicą Seminaryjską, Żeromskiego i Prostą.

Wykonawcą budowy jest firma STRABAG. Inwestycja warta 2,6 mln zł ma zakończyć się w połowie 2022 roku.

adv adv
Wiadomości
Reklama