Utrudnione wsiadanie do pociągu na Słowiku. Może dojść do tragedii

Data publikacji: 10.10.2020 15:56
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.10.2020. Przystanek Kielce Słowik

10.10.2020. Przystanek Kielce Słowik
Fot. Jarosław Kubalski /

Wsiadanie lub wysiadanie z pociągu na przystanku kolejowym Kielce Słowik wymaga sporych zdolności akrobatycznych. Chodnik na peronie i schody pociągu dzieli bardzo duża wysokość. Pasażerowie, którzy regularnie korzystają z przystanku oraz okoliczni mieszkańcy obawiają się, że niedługo może tam dojść do wypadku.

10.10.2020. Przystanek Kielce SłowikFot. Jarosław Kubalski /

- Jest bardzo niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych. Uważam, że płytę powinno się wyrównać do wysokości schodków wagonowych. Obawiam się, że może tu kiedyś dojść do tragedii - powiedział jeden z naszych rozmówców.

Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK podkreśla, że perony na przystanku Kielce Słowik są jeszcze przed modernizacją. Dodaje, że w ostatnich latach poprawiona została częściowo ich nawierzchnia.

- Przystanek znajduje się na łuku, co powoduje nieznaczne pochylenie pociągu podczas zatrzymania. To historyczne położenie obiektu. Obecnie analizowane są możliwości lepszego dostosowania peronów na przystanku Kielce Słowik do potrzeb podróżnych w ramach zadań inwestycyjnych planowanych na przyszłą perspektywę finansową, czyli na lata 2021-2027 - dodaje. 

Izabela Miernikiewicz zapewnia, że po modernizacji perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu.

10.10.2020. Przystanek Kielce SłowikFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama