Utwór Gabułtowianek zbiera laury w regionie

Data publikacji: 10.10.2020 15:14
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespól Gabułtowianki

Zespól Gabułtowianki
Fot. Gabułtowianki / facebook

„Dziewczyna z warkoczami” - autorski utwór pań z zespołu Gabułtowianki z gminy Kazimierza Wielka podbił serca jurorów dwóch prestiżowych konkursów w regionie. W konkursie Etno Świętokrzyskie w kategorii muzyka ludowa w Opatowie, panie nie miały sobie równych, zwyciężając zdecydowanie.

Urszula Sikora, szefowa zespołu zaznacza, że to ogromny sukces dla całej grupy. Nasza dobra passa trwa przyznała z uśmiechem. Dodaje, że w Opatowie rywalizowały 33 zespoły.

- Do samego końca nie wiedziałyśmy, które miejsce zajęłyśmy. Znalazłyśmy się w gronie laureatów. Podczas gali finałowej, dowiedziałyśmy się, że zdobyłyśmy pierwsze miejsce. Byłyśmy bardzo zaskoczone. Cieszymy się także z bardzo atrakcyjnej nagrody, która ułatwi nam nie tylko przygotowania, ale i same występy - zaznacza.

Tydzień później panie otrzymały nagrodę specjalną. Stało się to podczas Przeglądu Twórczości Ludowej w Oblekoniu. Urszula Sikora dodaje, że tegoroczny konkurs przyciągnął wielu wspaniałych artystów, nie tylko z naszego regionu, tym bardziej czują się wyróżnione.

- Ogólnie nasz występ przyjęty został z bardzo dużym aplauzem i brawami. Na zakończenie występu zabrzmiały strażackie syreny. To było bardzo miłe - dodaje.

W ubiegłym roku ludowy utwór z Gabułtowa stał się hitem Internetu Do dziś w sieci obejrzało go już blisko 70 tys. internautów. W ubiegłym roku nagrano także teledysk.

Zespół Gabułtowianki działa przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. W repertuarze mają piosenki ludowe, góralskie i biesiadne w nowoczesnej aranżacji. Aktualnie zespół składa się z dziewięciu osób. Gabułtowianki wydały już dwie płyty. Wkrótce ukaże się trzeci krążek.

Reklama