Utworzyli „sześciogród”, bo chcą świetlicę

Data publikacji: 12.10.2021 10:57
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.10.2021. Spotkanie przedstawicieli sześciu sołectw na wschodzie gminy Końskie ws. budowy świetlicy wiejskiej

12.10.2021. Spotkanie przedstawicieli sześciu sołectw na wschodzie gminy Końskie ws. budowy świetlicy wiejskiej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Mieszkańcy sześciu sołectw na wschodzie gminy Końskie będą mieli do dyspozycji świetlicę i altanę. Władze gminy zadeklarowały przekazanie pieniędzy na ten cel. Tzw. "sześciogród" to Piła, Pomyków, Szabelnia, Czerwony Most, Koczwara i Górny Młyn.

Grzegorz Zawada, sołtys Piły-Szabelni podkreśla, że od kilku lat działa tam koło gospodyń wiejskich, które nie ma jednak możliwości rozwoju.

- Świetlica jest nam teraz potrzebna jak tlen, by się spotykać, działać - mówi sołtys. Włodarze gminy zamienili się z Lasami Państwowymi na nieruchomość, pozyskując działkę o wielkości 40 arów pod budowę świetlicy dla „sześciogrodu”.

Marcin Zieliński, zastępca burmistrza informuje, że teren jest już przygotowany pod budowę świetlicy.

- W założeniach to typowa świetlica o powierzchni użytkowej 110 metrów kwadratowych. Tu widać już kompletne zagospodarowanie terenu, czyli plac został utwardzony, jest zjazd z drogi, stworzono strefę parkingową na siedem miejsc - opowiada.

Jak dodaje zastępca burmistrza, oprócz świetlicy powstanie też altana. Trwa głosowanie na budżet obywatelski i jednym z projektów jest budowa boiska wielofunkcyjnego w Pile. 10 listopada dowiemy się, czy również ten obiekt zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

Budowę świetlicy zaplanowano na przyszły rok.

Reklama