Uwaga kierowcy! Będą zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy Morawicy

Data publikacji: 07.08.2020 17:53
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.08.2020 Budowa obwodnicy Morawicy

07.08.2020 Budowa obwodnicy Morawicy
Fot. Mostostal SA

W przyszłym tygodniu planowane jest tymczasowe przełożenie ruchu na nową, wschodnią jezdnię obwodnicy Morawicy, budowanej w ciągu drogi krajowej nr 73. Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zmiana organizacji ruchu pozwoli na rozpoczęcie robót przy przebudowie jezdni zachodniej.

- Rozpoczęcie wdrażania tymczasowej organizacji ruchu planowane jest na wtorek, 11 sierpnia. Aktualnie trwają przygotowania do przełożenia ruchu na wybudowaną jezdnię wschodnią. Po ułożeniu warstwy wiążącej nawierzchni na ostatnich fragmentach jezdni, wykonywane jest tymczasowe oznakowanie poziome - mówi.

Jak dodaje, ruch jezdnią wschodnią odbywać się będzie w obu kierunkach, a dojazd z dróg lokalnych od strony wschodniej możliwy będzie w miejscu nowych skrzyżowań.

07.08.2020 Budowa obwodnicy MorawicyFot. Mostostal SA

Udostępnione zostaną także nowe drogi dojazdowe po stronie wschodniej ciągu głównego. Od strony zachodniej będzie można włączyć się do drogi nr 73 tymczasowymi przejazdami przez jezdnię zachodnią, w większości w dotychczasowych lokalizacjach. Niedługo planowane jest także udostępnienie kładki dla pieszych w Bilczy.

Koszt budowy pierwszego etapu obwodnicy Morawicy to około 78 mln zł. Zgodnie z umową planowane zakończenie 8-kilometrowego odcinka to pierwsza połowa 2022 roku.

Reklama