Uwaga! Kończy działanie covidowa infolinia WOT

Data publikacji: 02.07.2021 13:50
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru


Fot. ŚBOT

W najbliższy poniedziałek (05.07.) przestanie działać numer infolinii Wojsk Obrony Terytorialnej – 800 100 115. Pod tym telefonem przez ostatnie pół roku dyżurowali terytorialsi, którzy pomagali seniorom w szczepieniach.

Od poniedziałku dzwoniący na ten numer zostaną przekierowani na ogólnopolską infolinię 989 oraz na stronę nfz.gov.pl.

Infolinia WOT zaczęła swoją działalność 18 stycznia br., jej uruchomienie było odpowiedzią na potrzeby seniorów wynikające z dużej skali szczepień osób starszych.

Żołnierze obsługujący infolinię najbardziej zapamiętali historię samotnej, niewidomej kobiety, która nie mogła uzyskać wsparcia w swoim mieście, ponieważ utrata wzroku nie wpisuje się w katalog chorób upoważniających ją do darmowych usług transportowych w mieście. Jako ostatnią szansę potraktowała kontakt z infolinią WOT i nie zawiodła się.

Przez blisko pół roku działalności żołnierze OT – operatorzy infolinii odebrali blisko 40 tys. połączeń udzielając bezpośredniego wsparcia w 13 tys. przypadków. Operatorzy infolinii najczęściej pomagali w rejestracji na szczepienia, organizacji transportu, dojeździe mobilnych zespołów szczepiennych. Seniorzy dzwonili też z prośbą o pomoc w zmianie terminu i miejsca szczepień, które zdarzało się, że było wskazane w znacznej odległości od miejsca ich zamieszkania lub małżeństwa seniorów miały wskazane inne terminy szczepień i zależało im na zmianie. Zdarzały się też prośby o przyspieszenie terminu szczepień lub pomoc w umówieniu wizyt do specjalistów. Niepełnosprawni seniorzy wnioskowali o wsparcie w transporcie, pomocy w wyjściu z domu, itp. Ważnym zakresem działania infolinii były też rozmowy, podtrzymanie na duchu, odpowiedzi na pytania.

Reklama