V Hammond Kielce Festival

Data publikacji: 11.09.2021 21:52
Autor: Kamil Król / Kategoria: Kultura
11.09.2021 Kielce. Pałacyk Tomasza Zielińskiego. V Hammond Kielce Festival. Gra Tortilla & Vesta Chawira

11.09.2021 Kielce. Pałacyk Tomasza Zielińskiego. V Hammond Kielce Festival. Gra Tortilla & Vesta Chawira
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zespoły TORTILLA & Vesta Chawira oraz SILESIAN HAMMOND GROUP wystąpiły podczas pierwszego dnia V Hammond Kielce Festival.

Jak mówi Karol Wójcik z Domu Środowisk Twórczych, na letniej scenie Pałacyku Zielińskiego mogliśmy usłyszeć autentycznego bluesa elektrycznego w wykonaniu grupy TORTILLA & Vesta Chawira.

- To zespół, który czerpie inspiracje z bluesowych korzeni. Podążają własną drogą. Dziś grali na organach Hammonda ze względu na festiwal, ale na co dzień używają innych instrumentów, np. harmonijki. W zespole występują dwie wokalistki: jedna z Polski i druga z Zimbabwe. Mają bardzo dobry kontakt z publicznością - charakteryzuje.

Paweł Wawrzeńczyk, który podarował eksponaty do Muzeum Hammonda, twierdzi, że Hammond Kielce Festival to impreza dla ludzi, którzy kochają tego rodzaju muzykę.

- Festiwal skupia ludzi, którzy się na tej muzyce znają i lubią słuchać muzyki wartościowej. W tej chwili wszechobecna muzyka jest inna i ona atakuje nas z każdej strony, tym bardziej trzeba tego typu style muzyczne pielęgnować - przekonuje.

W niedzielę, w drugim dniu V Hammond Kielce Festival wystąpią Joanna Dudkowska Band feat, Chuck Frazier z USA oraz Władysław Komendarek. Początek koncertu na letniej scenie Pałacyku Zielińskiego o godzinie 17.00.

Reklama