Van Pur głównym sponsorem KS Kielce. Klub będzie nazywał się Łomża Vive Kielce [OGLĄDAJ, ZAPIS RELACJI]

Data publikacji: 13.08.2020 06:05 / Data aktualizacji: 13.08.2020 14:45
Autor: Marek Cender , Karol Żak , Jarosław Kubalski / Kategoria: Sport /Źródło: PAP
13.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): Jagoda Iwańczuk - prezes Van Pur SA, Bertus Servaas - Łomża Vive Kielce

13.08.2020. Kielce. Konferencja prasowa. Na zdjęciu (od lewej): Jagoda Iwańczuk - prezes Van Pur SA, Bertus Servaas - Łomża Vive Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Łomża Vive Kielce - pod taką nazwą grać będzie w najbliższym sezonie drużyna piłkarzy ręcznych, 17-krotnych mistrzów Polski i triumfatorów Ligi Mistrzów w 2016 roku.

Ogłosili to podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele klubu oraz nowego sponsora firmy Van Pur S.A., właściciela Browaru Łomża. Kwota na jaką opiewa czteroletni kontrakt sponsorski pozostaje tajemnicą handlową, ale spekuluje się, że chodzi o 7,5 mln zł na sezon. W ramach porozumienia marka Łomża będzie mogła posługiwać się mianem sponsora tytularnego, a jej logotyp umieszczony zostanie na koszulkach zawodników, na bandach reklamowych podczas spotkań w Hali Legionów, ściankach konferencyjnych, autokarze zespołu oraz zaproszeniach i biletach, a także eksponowane będzie podczas krajowych rozgrywek PGNiG Superligi, Ligi Mistrzów Pucharu Polski. Marka Łomża uzyska prawo do wykorzystywania wizerunku zawodników i zespołu.

- Od pierwszego spotkania mieliśmy bardzo dużo wspólnego. Dzięki ciężkiej pracy osiągniemy sukcesy. Piłka ręczna to jedno, ale razem mamy potężny rynek eksportowy. Chcemy to wykorzystać w naszej współpracy. Mamy wspólne wartości. Podpisać kontakt z Van Pur S.A. to dla nas duże zobowiązanie. Będziemy wymagać dużej odpowiedzialności, profesjonalizmu. Chcemy pokazać, że jesteśmy poważnym partnerem dla Van Pur S.A. KS Vive osiąga w ostatnich latach sukcesy. A teraz wierzę, że razem z Van Pur S.A osiągniemy jeszcze większe sukcesy i pozostaniemy na topie Europy - powiedział prezes KS Vive Handball Kielce SA Bertus Servaas.

- Nic nie dzieje się bez przyczyny, bez przypadku. W pewien lipcowy poranek doszły do nas informacje, że KS Kielce potrzebuje pomocy. Firma Van Pur, którą reprezentuję, nie szukała okazji do sponsoringu. Ale nasza decyzja o wejściu w klub zapadła bardzo szybko. Bardzo doceniamy pracę prezesa Bertusa Servaasa. Wspierając tak uznanego klubu widzimy wiele możliwości - stwierdziła Jagoda Iwańczuk, prezes Van Pur S.A.

- My też gramy w lidze mistrzów. Biznesowej lidze mistrzów. Jesteśmy producentem piwa, ale nasze produkty dostarczamy na wszystkie kontynenty. Ktoś kiedyś powiedział, że tam, gdzie pojawia się Van Pur, pojawiają się medale. Wierzymy, że klub dalej będzie sięgać po czołowe miejsca w Lidze Mistrzów. Na pewno nie przebijemy pana Berta, ale podpisujemy kontrakt czteroletni. Mamy nadzieję, że będzie to owocna współpraca - dodała.

Kielecki klub w ciągu kilkunastu dni stracił dwóch najważniejszych, dotychczasowych sponsorów. W czerwcu drużyna utraciła wieloletniego sponsora, firmę Vive, przez co utrzymanie dotychczasowego składu stanęło pod znakiem zapytania. Z końcem lipca zakończona została również współpraca z drugim sponsorem tytularnym - PGE.

 

Reklama