W Busku Zdroju będzie królowała muzyka. Rozpoczyna się festiwal imienia Krystyny Jamroz [PROGRAM]

Data publikacji: 02.07.2021 07:28
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wiolonczelista Tomasz Strahl, śpiewak Wiesław Ochman z wnukiem Krystianem Ochmanem, ale także Justyna Steczkowska, Artur Żmijewski i laureat nagrody Grammy - Włodek Pawlik - to nazwiska zaledwie kilku gwiazd, które w przyjadą do Buska-Zdroju. Dziś rozpoczyna się XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz.

Pierwszym wydarzeniem będzie kawiarenka festiwalowa. Jak informuje Artur Jaroń, dyrektor artystyczny wydarzenia, o godzinie 10.00, przy buskiej Tężni na melomanów będą czekać soliści.

- Spotkamy się tam z młodymi artystami, którzy wezmą udział w koncercie poświęconym Bogusławowi Kaczyńskiemu. Koncert ten odbędzie się w sobotę, w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. To będzie przedpremierowe spotkanie omawiające festiwal - dodaje.

Rozmowy z artystami pokaże także telewizyjny program „Pytanie na śniadanie”.

Natomiast wieczorem, o godzinie 20.00, odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczny festiwal - „Chopin in memoriam”. Artur Jaroń wyjaśnia, że będzie to jeden z kilku koncertów, nawiązujących do mającego się odbyć w tym roku Konkursu Chopinowskiego.

- Wystąpi laureat drugiej nagrody, a pierwszej wówczas nie przyznano, Philippe Giusiano. Zagra najpierw recital złożony z utworów solowych Fryderyka Chopina. Po przerwie na scenie pojawi się Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali, która będzie towarzyszyć dwóm artystom. Pojawi się bardzo utalentowany i utytułowany pianista młodego pokolenia, Piotr Pawlak, a Philippe Giusiano zwieńczy wieczór wykonaniem II koncertu f-moll op.21 - zapowiada.

Koncert inauguracyjny będą mogli państwo usłyszeć na antenie Radia Kielce. Transmisja rozpocznie się dziś (piątek, 2 lipca), kilka minut po godzinie 20.00.

Program XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Reklama