W Denkówku mieszkańców już nie zalewa

Data publikacji: 08.10.2020 16:52
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.10.2020. Denkówek. Otwarcie drogi po remoncie

08.10.2020. Denkówek. Otwarcie drogi po remoncie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Nowo wyremontowany, półkilometrowy odcinek drogi powiatowej w Denkówku w gminie Bodzechów został dziś oficjalnie oddany do użytku. Ulica była do poprawy, ponieważ osiedle w tej miejscowości było notorycznie zalewane.

08.10.2020. Denkówek. Wyremontowana drogaFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na jej remont pozyskało starostwo. Inwestycję wsparła również gmina Bodzechów. Starosta ostrowiecki Marzena Dębniak podkreśla, że samo starostwo nie byłoby w stanie realizować tak wielu inwestycji, w tym tej w Denkówku.

- Dzięki wsparciu gmin tych dróg faktycznie udało się zrobić więcej. Gmina Bodzechów jest wyjątkowa, bo przejęła utrzymanie dróg powiatowych na swoim terenie. Takich remontów będzie o wiele więcej - zapewnia starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Wójt Jerzy Murzyn mówi, że w Denkówku konieczne było powstrzymanie zalewania mieszkańców.

- Spływ wody z Jędrzejowa był intensywny i po opadach był problem z zalewaniem posesji. Na tę inwestycję daliśmy prawie 900 tys. zł - mówi.

Przewodniczący rady gminy w Bodzechowie Wiesław Cisek podkreśla, że mieszkańcy wymagają, aby droga była wyremontowana i bezpieczna, niezależnie od tego, kto nią zarządza. Dodaje, że jego zdaniem remont się udał.

- Sprawdziłem jakość tej drogi po ostatnim deszczu i nie było ani jednej kałuży. Myślę, że inwestycja się udała, a mieszkańcy są zadowoleni. To duży krok do przodu - uważa Wiesław Cisek.

Wartość zadania wyniosła ponad 2,2 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wkład własny w większości pokryła gmina Bodzechów.

08.10.2020. Denkówek. Na zdjęciu: Jerzy Murzyn - wójt Bodzechowa, z tyłu: Marzena Dębniak - starosta ostrowieckiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama