W Domaszowicach można się zaszczepić i spisać

Data publikacji: 12.09.2021 17:40 / Data aktualizacji: 12.09.2021 20:57
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.09.2021 Domaszowice. Festyn

12.09.2021 Domaszowice. Festyn
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Domaszowicach, w gminie Masłów odbył się Festyn Folklorystyczny „Szczepimy się z KGW”.

Na przybyłych czekało wiele atrakcji, m.in. gry i konkursy, a dla dzieci bezpłatna zjeżdżalnia. Skosztować można pierogów, czy słodkich wypieków.

Chętni mogli się również zaszczepić przeciw COVID-19. Michał Bator, dyrektor generalny Centrum Medycznego „Zdrowie”, które wykonuje iniekcje zachęca do szczepień.

- Proces jest bardzo szybki. Kwalifikację przeprowadza lekarz i następnie wykonuje iniekcję. Szczepimy, w zależności od preferencji pacjenta preparatami „Johnson&Johnson” lub Pfizer - wyjaśnia Michał Bator.  

Podczas festynu przy pomocy specjalistów można było również dokonać samospisu, który jest obowiązkowy dla każdego dorosłego Polaka. Formularz przy pomocy eksperta wypełniła dziś m.in. pani Zofia.

- Przyszłam dziś się tutaj spisać, ponieważ nie korzystam z Internetu. Tu specjaliści mi pomogą i będę miała ten obowiązek już z głowy. Tym bardziej, że czasu jest coraz mniej, bo tylko do końca września - przypomina pani Zofia.

Festyn zakończyła zabawa pod chmurką. Do tańca przygrywała m.in. kapela „Typowy Janus”. Organizatorem imprezy jest Koło Gospodyń Wiejskich w Domaszowicach.

 

Reklama