W Działoszycach powstanie nowe przedszkole i żłobek

Data publikacji: 30.05.2020 14:58
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.05.2020. Działoszyce. Wizualizacja budynku, w którym powstanie przedszkole i żłobek

30.05.2020. Działoszyce. Wizualizacja budynku, w którym powstanie przedszkole i żłobek
Fot. UMiG Działoszyce

Istniejący budynek przedszkola samorządowego w Działoszycach idzie do rozbiórki. W zamian, ma powstać nowy budynek, w którym będzie się mieściło zarówno przedszkole, jak i żłobek.

Nowy budynek o powierzchni około 500 metrów kwadratowych, ma być zlokalizowany obok ruin synagogi, przy ulicy Ignacego Krasickiego. Decyzję o budowie radni podjęli jednogłośnie.

Burmistrz Stanisław Porada przypomina, że pierwotnie na potrzeby żłobka, na którego utworzenie, gmina otrzymała rządowe dofinansowanie, miał zostać rozbudowany istniejący budynek przedszkola samorządowego. W efekcie miał powstać obiekt o łącznej powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych. Jednak okazało się, że bardziej opłacalna będzie budowa nowego przedszkola od podstaw.

- Koszt przebudowy i dobudowy obiektu oszacowano na 2,5 mln zł. Za te pieniądze jesteśmy w stanie wybudować nowy i komfortowy budynek - zaznacza.

Dodaje, że obiekt będzie miał bardzo dobrą lokalizację. Obok znajduje się parking, jest łatwy  dojazd. Ponadto za budynkiem władze miasta i gminy planują wybudować place zabaw.

- Chciałbym, aby to był nowoczesny i przyjazny maluchom budynek, przystosowany do potrzeb także dzieci niepełnosprawnych. Przedszkole ma być wyposażone w pompę ciepła i instalacje  fotowoltaiczną.

Inwestycja, która ma się rozpocząć być może w tym roku będzie realizowana ze środków własnych. Burmistrz nie ukrywa, że będzie się także starał pozyskać fundusze ze źródeł zewnętrznych.

adv adv
Wiadomości
Reklama