W gminie Busko-Zdrój działa nowa placówka dla niesamodzielnych

Data publikacji: 01.09.2020 13:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: ksiądz Andrzej Drapała - prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”

Na zdjęciu: ksiądz Andrzej Drapała - prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niesamodzielnych został otwarty w miejscowości Podgaje w gminie Busko-Zdrój. W placówce pomocą i wsparciem objętych zostanie 30 osób po 50. roku życia, także niepełnosprawnych - informuje ksiądz Andrzej Drapała, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”.

- Środowiskowy Dom Samopomocy jest dla osób niesamodzielnych, wykazujących przewlekłe zaburzenia, też psychiczne, pojawiające się głównie z racji wieku, jak również dla tych, którzy nie potrafią samodzielnie funkcjonować i są zależni od opieki osób współmieszkających - mówi ksiądz Andrzej Drapała.

W placówce prowadzone będą warsztaty z terapii manualnej, zajęcia z fizjoterapeutą, rehabilitantem, logopedą i psychologiem.

- Nasi podopieczni będą mogli liczyć na treningi aktywizujące ich społecznie, zajęcia z terapii ruchowej, poradnictwa psychologicznego, a także na dwa posiłki dziennie, czyli śniadanie i obiad. Będą mogli liczyć również na pomoc w załatwianiu koniecznych spraw urzędowych - dodał ksiądz Andrzej Drapała.

Osoby, które chciałyby zostać objęte wsparciem, powinny się zgłaszać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju lub bezpośrednio do placówki, która znajduje się w budynku po byłym gimnazjum, w miejscowości Podgaje 92A w gminie Busko-Zdrój.

Podobne wiadomości
Reklama