W gminie Koprzywnica wybudowano drogi przy pomocy rządowej dotacji

Data publikacji: 03.08.2020 13:44
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.08.2020. Koprzywnica. Ulica Tarnobrzeska po remoncie

03.08.2020. Koprzywnica. Ulica Tarnobrzeska po remoncie
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W gminie Koprzywnica zakończył się remont trzech odcinków drogowych wykonany przy udziale pieniędzy z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nową nawierzchnię asfaltową i chodniki zyskały dwie ulice w samej Koprzywnicy tj. Tarnobrzeska i Czynowa.

Jak powiedziała burmistrz Aleksandra Klubińska, te drogi były już bardzo zniszczone, a jeszcze bardziej chodniki, na co bardzo narzekali mieszkańcy. Przebudowie poddano także odcinek Krzcin - Łukowiec, gdzie nie było do tej pory nawierzchni asfaltowej, a teraz jest.

- Ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców, oni długo zabiegali o zrobienie tej drogi, ponieważ prowadzi ona do pól i był problem z dojazdem, jezdnia była zdewastowana. Ludzie mieli problem nie tylko porą wiosenną, ale i zimą, gdy rozpoczyna się przycinka sadów i trudno było tam dojechać - powiedziała burmistrz Klubińska.

W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontowano teraz około trzy kilometrów dróg w gminie Koprzywnica. Obecnie trwają jeszcze prace na ulicy Sandomierskiej. Do tej pory wykonano tam wymiany wodociągu i przyłącza, teraz firma przystąpiła do budowy chodników, a następnie położy nawierzchnię asfaltową. Ten remont zakończy się 15 listopada.

Reklama