W gminie Kunów powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

Data publikacji: 07.05.2021 16:56
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2021. Doły Biskupie. Budynek po byłej szkole

07.05.2021. Doły Biskupie. Budynek po byłej szkole
Fot. Stowarzyszenie Witulin nad Świśliną / Facebook

Jeszcze w tym roku budynek po byłej szkole w Dołach Biskupich w gminie Kunów będzie gotowy dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Samorząd otrzymał rządowe wsparcie, które pozwoli w całości sfinansować projekt.

ŚDS będzie służył 18 osobom, głównie z terenu gminy Kunów, jednak niewykluczone, że będą z niego korzystać mieszkańcy pobliskich gmin. Burmistrz Lech Łodej dodaje, że to bardzo potrzebna placówka.

- Na działalność tego domu będziemy również otrzymywać pieniądze, więc będą nowe miejsca pracy, zaopiekujemy się ludźmi - mówi włodarz Kunowa i zapewnia, że mieszcząca się w budynku wiejska biblioteka nadal będzie służyć mieszkańcom miejscowości. To także siedziba tamtejszego stowarzyszenia.

Poseł Andrzej Kryj mówi, że to radość dla lokalnej społeczności, że uda się zagospodarować budynek.

- To już jest pewność, że ten budynek szkoły będzie żył i prosperował, bo znalazły się stuprocentowe środki rządowe na to, aby tam powstała taka placówka - mówi parlamentarzysta i dodaje, że współpraca pozwala realizować takie cele.

Wkrótce gmina ogłosi przetarg na zagospodarowanie budynku. Do wydania jest niemal 1,8 mln zł. Pensjonariusze pojawią się w nim 2 stycznia 2022 roku.

Reklama