W górach spadnie śnieg, a u nas? [PROGNOZA POGODY]

Data publikacji: 12.10.2021 21:20
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP

 
Fot. Radio Kielce

W środę na terenie Polski lokalnie spodziewane są przelotne opady deszczu, z większą ilością rozpogodzeń - powiedział PAP Michał Ogrodnik, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę należy spodziewać się przelotnych opadów, choć niezbyt intensywnych. Będzie więcej rozpogodzeń.

- Najwięcej deszczu spadnie w okolicach Gdańska, gdzie na metr kwadratowy może spaść do 10 litrów. Na pozostałym obszarze przelotne opady deszczu, które maksymalnie wyniosą 5 litrów na metr kwadratowy. Na Podhalu będą to opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach spodziewamy się śniegu, który ze względu na ujemną temperaturę, może dać w efekcie do pięciu centymetrów przyrostu pokrywy śnieżnej - powiedział Ogrodnik.

W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podhalu, 6 stopni w Bieszczadach, 8 w Małopolsce i na Podkarpaciu, do 11 stopni w centrum oraz w Wielkopolsce. Najcieplejszym miejscem będzie Nizina Szczecińska, gdzie termometry wskażą do 12 stopni. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany i porywisty.

Reklama