W gospodarstwie w Sukowie przybędzie dwa tysiące dębów

Data publikacji: 19.05.2021 12:03
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.05.2021. Suków-Papiernia. Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie. Akcji

19.05.2021. Suków-Papiernia. Gospodarstwo Nasienno-Szkółkarskie. Akcji "Łączą nas drzewa"
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Dwa tysiące dębów zostanie posadzonych w ramach akcji "Łączą nas drzewa". Nasadzenia odbywają się w Gospodarstwie Nasienno-Szkółkarskim w Sukowie-Papierni.

Paweł Kosin z Nadleśnictwa Daleszyce informuje, że jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Lasów Państwowych. Akcja ma honorowy patronat prezydenta Andrzeja Dudy.

- To działania ogólnokrajowe, w których leśnicy zapraszają różne środowiska do sadzenia drzew, a tym samym do zadbania o przyszłość kolejnych pokoleń.

Dziś zaprosiliśmy środowiska związane z mediami lokalnymi, ale również osoby związane ze służbami ochrony przyrody i środowiska w naszym województwie.

Jak dodaje, miejsce nie jest przypadkowe, ponieważ w Gospodarstwie Nasienno-Szkółkarskim rodzi się las. To tam produkowane jest rocznie trzy mln sadzonek na potrzeby świętokrzyskich nadleśnictw.

- Z dobrodziejstwa drzew korzystamy wszyscy. Jedni powiedzą, że to życiodajny tlen, a drudzy że to surowiec do wytwarzania ponad 40 tys. przedmiotów - zaznacza.

Akcję wspiera także Starostwo Powiatowe w Kielcach. Starosta Mirosław Gębski zauważa, że powiat kielecki jest jednym z najbardziej zalesionych powiatów w województwie świętokrzyskim, a najwięcej drzew jest właśnie w gminie Daleszyce.

Szkółka powstała w 2016 roku. Do jesieni zostanie wyprodukowanych tam łącznie 15 mln drzewek. To jeden z 17 takich obiektów na terenie kraju.

adv adv
Wiadomości
Reklama