W jakiej szkole zostały wolne miejsca? Kuratorium podaje dane ze wszystkich placówek w regionie

Data publikacji: 05.08.2021 12:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Wykaz wolnych miejsc w szkołach średnich naszego województwa umieściło na swojej stronie internetowej Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik przypomina, że trwa właśnie rekrutacja uzupełniająca, a lista przyda się młodym ludziom, którzy w pierwszym naborze nie znaleźli dla siebie szkoły.

- Miejsca są we wszystkich typach szkół: technikach, liceach i szkołach branżowych. W sumie, w całym województwie wolnych miejsc jest około 1,6 tys. Na pewno wystarczy ich dla wszystkich chętnych, ale jak zwykle, nie zawsze uczniowie dostaną się do swoich wymarzonych szkół - mówi Kazimierz Mądzik.

W rekrutacji uzupełniającej biorą udział nawet najbardziej oblegane licea z Kielc, gdzie w pierwszym naborze o jedno miejsce starały się trzy osoby. Wynika to z tego, że część zakwalifikowanych uczniów w ostatniej chwili zrezygnowała i nie doniosła świadectw. Byli to głównie młodzi ludzie z podkieleckich miejscowości, którzy wybrali szkołę w miejscu zamieszkania.

Magdalena Tusień-Kuzka, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie mówi, że co roku duża grupa młodych ludzi z tej miejscowości szuka liceum lub technikum w Kielcach. Szkoła stara się ich zatrzymać w Bodzentynie, w tym roku w liceum przygotowano trzy klasy: matematyczno- informatyczną, policyjno-prawną oraz biologiczno-chemiczną. Jak mówi dyrektor, po pierwszym naborze jest jeszcze 35 wolnych miejsc, co w porównaniu do lat ubiegłych jest świetnym wynikiem.

- Jest zdecydowanie lepiej, od czterech lat widzimy rosnące zainteresowanie kształceniem w naszej szkole. W porównaniu do roku ubiegłego mamy o jedną trzecią więcej uczniów w rekrutacji - informuje Magdalena Tusień-Kuzka.

Nabór uzupełniający kończy się w piątek o godzinie 15.00. 16 sierpnia szkoły wywieszą listy zakwalifikowanych uczniów.

Reklama