W Jędrzejowie wielka akcja pomocy dla 12-letniego Igora Janowskiego

Data publikacji: 22.10.2021 12:49 / Data aktualizacji: 23.10.2021 09:01
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Igor Janowski

Na zdjęciu: Igor Janowski
Fot. arch. prywatne

Akcja pomocy dla 12-letniego Igora Janowskiego odbędzie się dziś (23.10) w Jędrzejowie. Chłopiec urodził się z wrodzoną złożoną wadą serca. Ma jednokomorowe serce i od urodzenia jest leczony w Klinikach Kardiologii i Kardiochirurgii w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Igor przeszedł już cztery operacje kardiochirurgiczne i ma wszczepiony rozrusznik serca. Jednak w tej chwili największym problemem jest plastyczne zapalenie oskrzeli, na które cierpi od dwóch lat. - To powikłanie po jednej z operacji - informuje Ilona Janowska, mama chłopca.

- Plastyczne zapalenie oskrzeli powoduje, że mój syn nie może normalnie żyć. Przy każdej infekcji oddychanie utrudnia mu gęsta wydzielina, a saturacja spada do 80. Wówczas bardzo często potrzebuje podawania tlenu i inhalowany jest 11 razy na dobę różnymi lekami - opowiada.

Ilona Jankowska dodaje, że podczas ostatniego pobytu w szpitalu w Łodzi dowiedzieli się, że w Stanach Zjednoczonych, w jednej z klinik w Filadelfii lekarze wykonują zabiegi, podczas których usuwają plastyczne zapalenie oskrzeli. Na razie nie jest dokładnie znany koszt takiego zabiegu, ale wiadomo, że to kwota ponad miliona złotych.

Na pomoc Igorowi, w sobotę na parkingu przy centrum kultury oraz w Liceum im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie odbędą się charytatywne akcje, z których dochód w całości przekazany zostanie na leczenie chłopca.

- Przy centrum kultury w Jędrzejowie każdy chętny za drobną opłatą będzie mógł przejechać się na fotelu pasażera m.in. samochodem rajdowym oraz skosztować wojskowej grochówki. Z kolei w szkole odbędą się warsztaty zumby, salsy oraz trening z instruktorką fitness. Odbędzie się również kiermasz ciast przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, przygotowano także animacje dla dzieci - wymienia Ilona Janowska.

Festyn przy jędrzejowskim centrum kultury rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 16.00. Natomiast w Liceum im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie rozpocznie się o 14.30, a zakończenie zaplanowano o godz. 20.00.

Z kolei w niedzielę po mszach świętych w kościele św. Marcina będzie możliwość zakupu domowych wypieków i potraw.  

12-letniemu Igorowi Janowskiemu można również pomóc wpłacając dowolny datek poprzez portal siepomaga.

Reklama